Bied je als werkgever begeleiding aan een leerling, student of deelnemer van een beroepsopleiding? Als je in het schooljaar 2023/2024 een werk- of leerplaats hebt aangeboden, dan heb je mogelijk recht op de Subsidie Praktijkleren. Met deze subsidieregeling stimuleert de overheid werkgevers om praktijk- en werkleer plaatsen aan te bieden.
De subsidie is een tegemoetkoming voor de kosten die een werkgever maakt voor de begeleiding van een leerling, deelnemer of student. Ook is de subsidie een tegemoetkoming in de loon- of begeleidingskosten van een promovendus of technologisch ontwerper in opleiding (toio). U vraagt de subsidie aan het eind van een school- of studiejaar aan, na afloop van de begeleiding.
De voorwaarden verschillen per onderwijscategorie. Deze zijn hier te lezen op de website van het RVO.
Hoe hoog is de subsidie?
Het maximale subsidiebedrag per deelnemer bedraagt € 2.700 per schooljaar. De aanvraag voor de subsidie kan gedaan worden aan het einde school- studiejaar, na afloop van de begeleiding. Voor deze subsidieaanvraag gaat het dus om het studiejaar 2023/2024
Aanvullende subsidie (toeslag) voor specifieke sectoren
Voor een aantal sectoren is aanvullende subsidie (toeslag) beschikbaar. Het gaat om een toeslag voor een mbo bbl-leerplek voor de sectoren landbouw, horeca en recreatie.
Wanneer kan ik de subsidie aanvragen?
Het loket voor de aanvraag van de Subsidie Praktijkleren is open vanaf 3 juni om 09.00 uur. Deze loopt tot en met 17 september 2023 17.00 uur.
Waar kan ik de subsidie aanvragen?
Wij kunnen de aanvraag verzorgen mits wij een ketenmachtiging e-herkenning hebben. Mocht deze nog niet aan ons zijn afgegeven, regel dit dan op tijd. Houd er rekening mee dat het ongeveer 2-7 werkdagen duurt voordat een aanvraag of verlenging voor eHerkenning is geregeld.
Daarnaast ontvangen wij graag de praktijkovereenkomst van studiejaar 2023/2024.
Vraag je de subsidie zelf aan dan kan dat doormiddel van een eHerkenning minimaal niveau 3 met machtiging voor RVO diensten, via mijn.rvo.nl/praktijkleren